De inhoud is geladen.

Logo met tekst: Gemeente Reusel-De Mierden
Logo met tekst: Gemeente Reusel-De Mierden

Centrumplan 'Nieuw hart voor Reusel'

Centrumplan Nieuw Hart voor Reusel

We werken aan een nieuw hart voor Reusel. Het nieuwe centrum biedt een aantrekkelijk en ruim boodschappencentrum dat goed bereikbaar is en voldoende parkeerruimte heeft. Het nieuwe hart van Reusel wordt veilig, sfeervol en gezellig en biedt ruimte voor groen en terrassen. Daarnaast komen er nieuwe woningen voor diverse doelgroepen. Op deze projectpagina houden we je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Mocht je specifieke vragen hebben over de herinrichting van de Markt, kijk dan of jouw vraag erbij staat in de lijst met veel gestelde vragen.

De afgelopen jaren is er intensief overleg geweest met ondernemers, winkeliers en andere betrokken partijen over de plannen voor het centrum van Reusel. In het voortraject is samen met hen nagedacht over het ontwerp van het nieuwe marktplein. Naar verwachting starten de werkzaamheden voor de herinrichting van de Markt eind deze zomer.


Herinrichting Markt

In het nieuwe ontwerp marktplein zijn voetgangers, fietsers en auto’s zoveel mogelijk van elkaar gescheiden, met prioriteit voor de voetganger. De verschillende verkeersdeelnemers worden veilig door het gebied geleid dankzij duidelijke wegmarkeringen en het gebruik van verschillende materialen. Doorgaand verkeer hoeft niet over het parkeergedeelte te rijden. Zo blijft het plein goed bruikbaar én overzichtelijk voor iedereen. 


Winkels die verhuizen

Als onderdeel van het nieuwe Centrumplan zullen sommige winkels verhuizen. De Albert Heijn verplaatst naar de zuidkant van de Markt. In het gebouw waar de Albert Heijn nu zit, komt de Action te zitten. Zo wordt het nieuwe centrum een extra aantrekkelijke en gemakkelijke plek om een boodschap te doen.


Inloopbijeenkomst herinrichting Markt 

Een inloopbijeenkomst geeft iedereen de gelegenheid het ontwerp te bekijken en vragen te stellen. Je bent van harte welkom op dinsdag 9 september tussen 19.00 en 21.00 uur in het gemeentehuis.

 

Let op: In de afbeeldingengalerij hieronder zie je een aantal impressiebeelden voor het nieuwe marktplein. De beelden zijn bedoeld om een indruk te geven van te gebruiken materialen en sfeer. Aan deze beelden kunnen geen rechten worden ontleend. 

Laatste nieuws over Nieuw Hart voor Reusel

Waar zitten we in het proces?

Tussen het eerste plan en een nieuw centrum zitten veel tussenstappen. In deze tijdlijn zetten we de belangrijkste stappen die al gezet zijn én de stappen die we nog moet zetten op een rij. Zo zie je precies waar we zitten in het proces. 

Eind augustus 2025 is er meer informatie beschikbaar betreft de werkzaamheden en tijdelijke maatregelen. Omwonenden ontvangen hierover een informatiebrief. Communicatie hierover lees je in de PC55 en op deze projectpagina.

* Datums in de toekomst kunnen nog veranderen.

  1. Nog te doen: Q2 2026

    Voorjaar 2026: realisatie Markt noordzijde.
    Medio juni 2026: marktplein gereed.

  2. Nog te doen: Q1 2026

    31 Januari 2026: zuidzijde Markt gereed.
    Medio maart 2026: Jan Linders/Albert Heijn opent locatie aan de Wilhelminalaan.

  3. Nog te doen: Q3 - Q4 2025

    Na Reusel kermis (donderdag 18 september) wordt de Wilhelminalaan ter hoogte van de Markt afgesloten voor doorgaand verkeer tot 31 januari 2026. Verkeer wordt via de provinciale weg omgeleid. De Markt blijft vanaf het Kerkplein bereikbaar.

  4. Afgerond: Q2 2025

    Verdere uitwerking ontwerp marktplein aan de hand van verkeersanalyse.
    Opstellen contract en aanbesteding openbare ruimte Centrumplan.

  5. Afgerond: Februari 2025

    Afronding werkzaamheden Kerkplein.

  6. Afgerond: Oktober 2024

    Start werkzaamheden Kerkplein.