Drukke periode in centrum Reusel
De gemeente treft voorbereidingen
Het wordt de komende tijd druk in het centrum van Reusel. Er zijn werkzaamheden, een bouwproject en evenementen gepland die invloed hebben op het verkeer en parkeren. De gemeente treft daarom nu al voorbereidingen. Zo willen we zorgen dat het centrum ook in deze periode aantrekkelijk en goed bereikbaar blijft voor inwoners, bezoekers en ondernemers.
Activiteiten centrum Reusel
In het centrum van Reusel speelt naast een bouwproject rondom de Groeneweg en de Wilhelminalaan ook de herinrichting van het marktplein. Vanaf 18 september starten de werkzaamheden van de Markt. Een deel van het marktplein zal buiten gebruik zijn. Daarnaast zal de Stichting Winterfeesten een evenement organiseren in de periode december tot begin januari 2026. We willen goed de tijd nemen om alle ontwikkelingen en werkzaamheden op elkaar af te stemmen en onze inwoners en bezoekers hierover te informeren.
Parkeren
We hebben gehoord dat er wat vragen zijn over het parkeeraanbod in het centrum van Reusel vanaf dit najaar tot het voorjaar van 2026. De komende periode zullen we via de gebruikelijke kanalen hierover communiceren. Voor nu is het voor bedrijven en inwoners goed om te weten dat sinds vorig jaar een nieuw half verhard parkeerterrein is geopend ter hoogte van de Wilhelminalaan 37. Dit parkeerterrein is toegankelijk voor auto’s via de inrit naast Dirkx Bikeshop. Hier kunnen ruim 50 voertuigen parkeren. Daarnaast blijft het parkeerterrein op de Kruisstraat ter hoogte van het busstation beschikbaar de komende periode en blijft er de mogelijkheid om aan de straat te parkeren (bijvoorbeeld Kerkstraat, parallelweg Wilhelminalaan tot gemeentehuis, Groeneweg).
Verkeersmaatregelen
De Stichting Winterfeesten heeft een vergunning aangevraagd om in december een evenement op het Kerkplein te organiseren. Ook hierop gaan we ons alvast voorbereiden. Dit betekent dat er in de loop van augustus gele borden geplaatst worden in het centrum.
Deze borden zullen duidelijk aangeven waar automobilisten kunnen parkeren. De parkeerplaatsen zijn nu al goed zichtbaar in navigatie-apps zoals TomTom en Google Maps. Een actueel overzicht van alle werkzaamheden is ook te lezen op de website van de gemeente.